fot. Ľródło: Express Bydgoski


Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 19.11.2010 roku odbyła się w Bydgoszczy zawodowa gala IFC Winner Punch, gdzie odbyła się walka w formule MMA z udziałem Marcina „Cinka” Grześkowiaka, przedstawiciela IKMA Fight Team Krzysztof Sawicki. Przeciwnikiem „Cinka” był utytułowany, doświadczony zawodnik Mariusz „Manolo” Linke (czarny pas bjj - II Dan oraz czarny pas judo - III dan), między innymi trzykrotny zawodowy mistrz Europy Full Contact Jiu-Jitsu oraz dwukrotny mistrz świata Grappling Jiu-Jitsu. Dla Marcina Grześkowiaka była to pierwsza walka w formule MMA.

Marcin Grześkowiak jest instruktorem Israeli Krav Maga (niebieski pas IKMA), jest zawodnikiem IKMA Fight Team w Warszawie. Jego trenerem jest Krzysztof Sawicki (czarny pas – II Dan IKMA), Szef Szkolenia Israeli Krav Maga w Polsce. Marcin ćwiczy Israeli Krav Maga pod okiem Krzysztofa Sawickiego od 16-go roku życia. Jest to od początku jedyny trenowany przez niego system walki wręcz. Marcin na co dzień prowadzi zajęcia Israeli Krav Maga w Wielkiej Brytanii.Walka została zakończona przez nokaut w pierwszej rundzie (1 min. 40 sek.), dając szybkie i widowiskowe zwycięstwo Marcinowi Grześkowiakowi.

Cinek, gratulacje!
Israeli Krav Maga jest kompletnym i nowoczesnym systemem walki wręcz obejmującym walkę w parterze, stójce, klinczu oraz wszystkie aspekty związane z samoobroną. Jest to system walki ulicznej ukierunkowany na realizm i skuteczność w każdej sytuacji. Tym bardziej cieszy nas zwycięstwo Marcina w formule sportowej, jaką jest MMA.


Wybrane komentarze:

„…Szybką porażkę poniósł doświadczony Mariusz Linke, którego wspierała spora grupa kibiców. Lepszy od niego był debiutant Marcin Grześkowiak….” – www.sport.pl

„…Największe wrażenie zrobili szybcy, agresywni, zasypujący rywali ciosami Piotr Strus oraz Marcin Grześkowiak, który szybko pozbawił złudzeń weterana MMA Mariusza Linke…” – Gazeta PomorskaWróć do krav-maga.pl - IKMA